A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
VoIP Nedir? VoIP Kurulumu ve Kullanımı

VoIP Nedir? VoIP Kurulumu ve Kullanımı
VoIP Nedir,? VoIP Kurulumu ve Kullanımı | CW Group of Document

Bilgisayar ağları ve ağ bileşenlerindeki teknolojik gelişim son yıllarda noktalar arası veri haberleşme hızları ile paralel bir gelişim süreci içerisine girmiş. Bu gelişmelere paralel olarak mevcut ağ altyapıları üzerine eklenen yeni teknolojiler, geliştirilen yeni protokoller ve teknikler ile birlikte bilgisayar ağları sadece bilgisayarlar için veri haberleşmesi alanında değil, başka alanlarda da hizmet vermeye başlamışlardır.

Bu teknolojiler arasında ilgi çeken uygulamalardan biride VoIP uygulamasıdır.

Vo-IP, “Voice Over Internet Protocol” açılımının kısaltılmış şeklidir. Kısaca, internet üzerinden sesli görüşme ve mesaj gönderme hizmeti veren uygulamadır.

Aklınıza hemen “zaten ben mevcut telefonum ve tarifem ile bu imkânlara sahibim” neden VoIP kullanayım? sorusu gelebilir. Cevabı çok basit, çünkü VoIP normal GSM operatörlarının uygulamış olduğu standart tarifelere oranla çok uygun bir maliyette hizmet vermektedir.
VoIP Tarifeleri

VoIP’e ait birçok uygulama mevcut her uygulamanın kendine göre avantajlı bir tarifesi var. “voipcheap, nohnoh, voipwise” gibi uygulamalar bunlardan birkaçı, bu dokümanda ben “Nohnoh” uygulamasından bahsedicem, az öncede bahsettiğim gibi her uygulamanın kendisine göre bir avantajı var, bu durumu aşağıdaki resimde daha rahat görebilirsiniz. Kırmızı şerit içinde olan Türkiye üzerinde sabit hatlara (landline) ve cep telefonlarına (mobile) uygulanan tarifeleri görebilirsiniz. Burada uygulanan tarifeler "cent" bazındadır.Benim kullandığım VoIP uygulamalarından biri olan “Nohnoh” dan bahsedecek olursam;

Yurtdışında olmam ve Türkiye’deki sabit hatları aramam “Nohnoh” seçmemde etkisi var.

Bu tarifenin avantajları, cep telefon numaralarını dakikası 0,08 cent ve Türkiye üzerindeki sabit hatlarıda 4 ay boyunca bedava arayabiliyorsunuz.

Nohnoh Nasıl Kullanabilirim?

Nohnoh kullanabilmeniz için öncelikle;

1-)https://www.nonoh.net/signup
adresine gidiyoruz ve buradaki gerekli alanları dolduruyoruz.2 -) Registration işlemini yaptıktan sonra, sayfanın alt kısmında payment bölümünde nohnoh hesabımız için kredi alıyoruz.3 -) Kredimizi aldıktan sonra avantajlarından faydalanmak için, https://www.nonoh.net/download adresinden işletim sistemize uygun ve/veya cep telefonumuzdan kullanmak için ilgili bölümü işaretleyerek programı indiriyoruz.Not: Cep telefonları için telefonumuzun marketinden (OviStore, Google Play Store v.b) bu VoIP uygulamasını indirebilirsiniz.

4 -) İndirdiğimiz programı çalıştırarak ilgili yerlere aldığımız üyelik bilgilerini girerek VoIP avantajlarından faydalanmaya başlayabiliriz.erkinemre
 • diline pelesenk olmak ne demek
 • dillere pelesenk olmuş ne demek
 • pelesenk
 • pelesenk ne demek
 • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
 • pelesenk olmak ne demek
 • pelesenk olmak ne demektir
 • pelesenk olmuş ne demek
 • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri
 •   Ad Soyad
    Yorum