A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Visual Studio 11 Geliştirici Önizlemesi

Visual Studio 11 Geliştirici Önizlemesi Visual Studio 11, Team Foundation Server 11, ve bir kaç diğer bileşeni indirin.a rel="nofollow" href="http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/default.aspx" target=_blank>(Yalnız MSDN üyeleri indirebilir.)


Visual Studio 11, test yapmanın ötesinde mimarlıktan kod yapımına yazılım oluşturma yaşam döngüsünü kapsayan entegre edilmiş bir gelişim deneyimi sağlar. Piyasada olması aygıtlar, hizmetler ve cloud arasında platform oluşturmanızı sağlayarak, Windows 8 ve HTML’yi destekler.

Team Foundation Server ile entegerasyon; geliştirme döngüsü esnasında kaliteli uygulamalar oluşturmak için tüm ekibin işbirliği içersinde olmasını sağlar.

.NET 4.5; ASP.NET’deki HTML5 and CSS3 yatırımlarını artırarak, C# ve Visual Basic’deki asenkron programlama özelliklerini kapsayan kilit teknolojilerimizi üst düzey geliştirici taleplerine odaklamıştır.

Visual Studio 11 Özellikleri Etrafında Hızlı bir Tur
Visual Studio 11, kullanıcı ve uygulama deneyimleri sunmak için entegre edilmiş bir dizi araç sağlamak üzere tasarlanmış bir kaç özelliğe sahiptir.Bireysel olarak ya da bir takım çalışması olarak bir bakalım :

Windows 8 için Metro tarzı Apps geliştirin

Visual Studio 11 JavaScript, C#, VB or C++ ile Metro tarzı uygulamalar geliştirerek başlattığınız şablonlar kümesini içerir.”The Blank Application” şablonu örnek kaynak ve görüntüler içeren varsayılan bir proje yapısıyla en basit başlangıç noktası sağlar. The Grid View, Split View, and Navigation şablonları daha karmaşık kullanıcı arayüzler için başlangıç noktası sağlamak üzere tasarlanmıştır.Visual Studio 11’de uygulamanızın yapısını ve stilini eklemek için Expression Blend’deki JavaScript ile Metro tarzı uygulamalarınızı sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz.HTML’nin dinamik yapısı nedeniyle; çalışmadığı zamanlarda web sayfasının içeriğini görmek zordur.Blend’in yenilikçi tasarım modu, statik bir görsel düzen yerine canlı bir uygulama gibi tasarım yüzeyi üzerinde uygulamanızı çalıştırmanızı sağlar.Oyun Gelişimindeki Artış

Oyun geliştiricilerin daha verimli çalışmalarına yardımcı olmak ve yenilikçi oyunlar yapmayı daha kolay hale getirmek için Visual Studio Grafik araçları eklenmiştir. Visual Studio 11, çok sayıda kaynak düzenleme, görse tasarım, 2D/3D oyunlar ve Metro tarzı uygulamalar yazmak için görsel hata ayıklama araçlarına erişim sağlar.

Visual Studio 11’de 3D modelleri görüntüleme ve temel düzenleme :Alfa kanalları ve şeffaflık desteği ile görüntü ve dokuları görüntüleme ve düzenlemeShader programları ve affect dosyaları görsel olarak tasarlamaDirectX tabanlı hata ayıklama ve tanılama çıkışıCode Clone Analizi

Visual Studio, refactoring code vasıtasıyla geliştiricinin kaliteli kod geliştirmesini sağlayacak araçlar sağlamıştır. Ancak bu süreç yeniden kullanılabilir kodların tahmini olarak nerede meydana gelebileceğini belirlemek geliştiriciye bağlıdır. Visual Studio 11 Code Clone Analiz Aracı, bir ve ya birden fazla ortak yöntem içersinde bu kodu çarpanlarına ayırmanızı sağlayarak, kopyalanmış mantık arayışı çözümünüzü inceler. Araç, bu işi çok akıllıca yapıyor: sadece özdeş kod bloklarını aramakla kalmıyor, aynı zamanda Microsoft Research tarafından geliştirilen sezgisel taramayı kullanarak anlam yönünden benzer yapıları araştırıyor.

Bu teknik, eğer bir hata kodu düzeltiyorsanız ve aynı programatik deyimden kaynaklanan aynı hatanın başka projelerde meydana gelip gelmediğini öğrenmek istiyorsanız, faydalıdır.

Team Explorer ile Code Review Workflow

Visual Studio 11 Preview, sınıf uygulama yaşam döngüsü yönetiminde en iyisini sağlamak üzere Team Foundation Server 11 ile birlikte çalışmaktadır.Visual Studio 11, geliştirmecilerden “Team Explorer” kullanarak kod değerlendirmelerini ve talep etmelerini sağlamaktır.Bu özellik ekip üyelerine bir iş olarak proje durumu ve rotası inceleme talebini kaydeden Team Foundation Server’daki iş akışını belirler.Bu iş akışları herhangi bir özel işlem ve ya metadolojiden bağımsızdır.Bu yüzden proje yaşam döngüsü içersinde herhangi uygun bir noktada kod değerlendirmesini birleştirebilirsiniz.

Çalışma bölmesindeki İstek Yorum Bağlantısı (The Request Review link) yeni bir kod değerlendirme görevi oluşturmanıza ve bir ve ya birden fazla geliştirici atamanıza imkan sağlar.Eleştirmen değerlendirmeyi kabul de edebilir, etmez de ve kod incelemesi ile ilgili herhangi bir mesaj ya da sorguya da cevap verebilir ve dahası açıklama ekleyebilir.Visual Studio 11, gözden geçirmeyi talep eden geliştirici tarafından yapılan değişiklikleri ve orjinal kodları gösterip “Diff” formatı kullanarak kodları gösterir. Bu özellik, eleştirmenin daha efektif çalışmasını ve hızlı bir şekilde değişikliklerin kapsamını anlamasını sağlar.Keşif Testi ve Gelişmiş Ünite Testleri

Geliştirme ekipleri daha esnek ve çevik bir hale geldikleri için, yüksek kaliteli taahhüt sağlayan uygun araç talep ediyorlar.

Keşif testinin özelliği, kuralla uygun test planlamasını gerçekleştirmeden önce sizin test etmenizi sağlayan araç olmasıdır.Yazılı test örneklerine zaman harcamadan direkt olarak ürünleri test etmeye başlayamazsınız.Yeni bir test oturumu başlattığınızda araç test altındaki uygulama ile etkleşimde olduğu için log üretir.Notlarla oturumu açabilir, herhangi bir noktada ekranı yakalayabilir ve çıkan ekrana notlarınızı ekleyebilirsiniz.Eğer isteniyorsa, ilave bilgiler sağlayan bir dosya iliştirebilirsiniz.

Keşif test araçları :

File actionable bugs fast : Keşif Test Araçları, hata raporlarına otomatik dahil edilen beklenmedik davranışlara sebep olabilecek adımları ve hata raporlarını oluşturmanıza olanak sağlar.Create test cases : Hataların görünmesine neden olan adımlara dayalı test örnekleri oluşturabilirsiniz.Manage exploratory testing sessions : Testler tamamlandıktan sonra, hangi test örneklerinin oluşturulduğu, hangi yeni hataların dosyaya eklendiği gibi bilgileri içeren test oturum detaylarını kaydeden Microsoft Görev Yöneticisine geri dönebilirsiniz..NET 4.5 Yenilikler

.NET 4.5 üst düzey geliştirici isteklerine odaklanmıştır. ASP.NET karşısında, BCL, MEF, WCF, WPF, Windows Workflow, ve diğer önemli teknolojilere dair geliştiricilerimizi dinledik ve . NET 4.5’ dahil ettik. ADO.NET’de SQL Server ve Windows Azure desteği geliştirildi.ASP.NET, NuGet paket sistemi, sayfa optimizasyonu, aygıt algılama, HTML5 ve CSS3’deki yatırımları artırdı ve bunun yanı sıra MVC4 ile yeni bir işlevsellik kazandırdı.

.NET 4.5 aynı zamanda geliştiricilerin daha hızlı kod yazmalarına yardımcı oluyor. C# ve Visual Basic’deki asenkron programlama desteği ile geliştiricilere daha verimli bir şekilde ölçeklenebilen sunucu kodlarını ve engellenemeyen istemci UI kodlarını kolaylıkla yazmalarına imkan veriyor.

Kodlamaya Başlayın

Visual Studio 11, kullanıcıları için heyecan verici deneyimler oluştururken geliştiricilerine daha etkili bir şekilde işbiriliği içersinde olmalarını sağlayan bir kaç yeni özellik içermektedir.


a rel="nofollow" href="http://msdn.microsoft.com/tr-tr/vstudio/hh127353" target=_blank>Visual Studio 11 Developer Preview


a rel="nofollow" href="http://msdn.microsoft.com/tr-tr/netframework/hh403373" target=_blank>.NET Frame 4.5 Developer Preview


a rel="nofollow" href="http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/home/" target=_blank>Windows Developer CenterHaberci grup adına çevirisi yapılmıştır.

Cyber_pirate | Haberci Grup

 • diline pelesenk olmak ne demek
 • dillere pelesenk olmuş ne demek
 • pelesenk
 • pelesenk ne demek
 • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
 • pelesenk olmak ne demek
 • pelesenk olmak ne demektir
 • pelesenk olmuş ne demek
 • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri
 •   Ad Soyad
    Yorum