A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Uzm. Dr. Cihanser Erel (1955 - .... )

Uzm. Dr. Cihanser Erel (1955 - .... )

1955 Edirne"de doğdu ,İstanbul Vefa Lisesi ve Cerrahpaşa Tııp Fakültesini bitirdi  ,Nöroloji İhtisası ve İstanbul İletişim Fakültesinde Halkla İlişkiler  ve Tanıtım doktorası yaptı. 1994 yılında sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri  Genel Müdürü oldu Ülkenin başarıya ulaşmış en büyük Halk sağlığı  projelerinden olan ""Çocuk Felci Eradikasyonu Kampanyasını"" başlatılma kararını alan ve yöneten kişi olarak  görev aldı. 560 sayılı Gıda kanunu ,112 acil servislerinin yaygınlaştırılması , ambalajlanmış su sektörünün doğuşunu sağlayan 1997  "" Kaynak suları yönetmeliğinin"" gerçekleştirimesinde birinci derecede sorumlu olarak görev yaptı.

2008 yılı Şubat ayında birinci ve kasım ayında ikinci  beşbin baskısı yapılan ""LİDER"" isimli kitabın yazarıdır
Kitabında "" İdeal lideri""  tanımlama denemesinde bulundu.

 Ona göre  lider  "" özgür irade , hamle ideali ve bu idealin gerçekleşmesi sorumluluğunu ahlaki bir mesele olarak kabullenen bir kişilik ile ortaya çıkmaktadır , ve bir varoluş  biçimidir. 
 Belli şartlara bağlı , sınırlı , ""anlık"" liderlikler  ile  bunun  devamlılık kazandığı  kişinin ayrılamaz bir parçası haline geldiği  "" mutlak "" liderliklerden bahsedilebilir.

Liderlik süreci ,  ancak öncesinde  bir liderin mevcut olması ile  doğar.Lider mevcut şartların üzerine çıkmak , daha iyiye ulaşmak davasında bir  kişidir  ve bu yönü ile isyancıdır . Liderlik hem bir isyan hem de  sıradan bir tabloyu bir kaç fırça darbesi  ise şahaser haline getiren ustanın  yaratttığı farktır.

Lİderlikte  kritik nokta , onun ortaya çıkışında sahip olduğu vizyonun   kendisi ile  ilgili bencil istekler değil ;  kendisini  aşan , kamuyu ,kurumları  ,diğerlerini kucaklayan bir amaç taşımasıdır .

İktidar süreçleri  onları  bu aşkın amaçtan  uzaklaştırmaya  başlayabilir   zira  "" insan egosu "" daima bunu telkin eder    Lideriklerinin   tükenmeye  başladığı nokta ,bireysel taleplerinin   gerçekleşmesi  için  organizasyonu  yönlendirip yönetmeye  başladıkları andır ...

Ekonomik büyümelerin sonsuza kadar yükselme trendi ile devam etmesi  mümkün bir olgu değildir. Günümüz kapitalist sistemleri  belli bir kesimin  abartılmış zenginliğini  diğerlerinin fakirleşmesi pahasına sürdürmektedirler . Akılları kurcalayan soru  hemen her şeyde ,her organizasyonun yolu üzerinde   şartları bugünden kestirilemeyen krizlerin ,kaosun ne zaman çıkacağıdır ve   bu çıktığında  o anki şartları referans alacak  acil stratejik  düşünce ve planlamayı  gerçekleştirecek yönetimlere  ihtiyaç vardır ki bu başlı başına bir liderlik imkanını işaret etmektedir ""

Uz. Dr. Cihanser Erel   Bakanlık  Müsteşar Yardımcısı  görevini sürdürmektedir.  • diline pelesenk olmak ne demek
  • dillere pelesenk olmuş ne demek
  • pelesenk
  • pelesenk ne demek
  • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
  • pelesenk olmak ne demek
  • pelesenk olmak ne demektir
  • pelesenk olmuş ne demek
  • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri