A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Üniversite öğrencilerinin dış ticaret konularına duyduğu ilgi giderek artıyor..

Üniversite öğrencilerinin dış ticaret konularına duyduğu ilgi giderek artıyor..

Her yıl Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonunda düzenlenen "Dış Ticaret Haftası" ile; ihracatın ülkemiz açısından taşımakta olduğu öneme vurgu yapılarak, toplumun tüm kesimlerince benimsenmesi ve “ihracatçı ülke” olma bilincinin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Dış Ticaret Haftası kapsamında 13-19 Ekim 2008 tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerden biri de üniversite öğrencilerine yönelik olarak İGEME-İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi tarafından düzenlenen "Dış Ticaret Gençlik Kurultayı"dır.

Ülkemiz ihracatının artırılması amacıyla pazar araştırmaları, çeşitli yayınlar, fuar ve ticari heyet organizasyonları, eğitim programları gibi faaliyetlerde bulunan İGEME, Dış Ticaret Gençlik Kurultayı ile; üniversitelerimizde eğitim gören gençlerimizin ihracatla ilgili konuları araştırmaya yönelmelerini, yeni fikirler üretmelerini sağlayacak rekabetçi bir ortamın hazırlanmasını amaçlamaktadır.

XI. Dış Ticaret Gençlik Kurultayı kapsamında düzenlenen makale yarışmasına bu yıl 28 üniversiteden 145 makale gönderilmiştir. Bu, Kurultay tarihinde ulaşılan en yüksek makale sayısı olup geçen yıla göre % 100"lük bir artışı göstermektedir.

Bu yıl onbirincisi düzenlenen Dış Ticaret Gençlik Kurultayı"nın açılışı; dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Kürşad TÜZMEN ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal TOPTAN tarafından yapılmıştır.

Seçici Kurul tarafından makalesi seçilen 6 üniversite öğrencisi, 15 Ekim 2008 tarihinde Ankara Sheraton Otelinde yapılan ve yaklaşık 500 kişinin katıldığı Kurultay’da hem ödüllerini almışlar hem de başkanlığını eski Bakan Gazeteci-Yazar Hasan Celal GÜZEL"in yaptığı panelde makalelerini sunmuşlardır. Makalesi seçilen öğrenciler; İGEME"nin verdiği para ödülünün yanı sıra TOBB ve İhracatçı Birliklerince gönderilen dizüstü bilgisayar, dijital fotoğraf makinası, cep telefonu, MP3 çalar gibi bir çok değerli hediyeye de sahip olmuşlardır.

XI. Dış Ticaret Gençlik Kurultayı makale yarışmasına ülkenin çeşitli üniversitelerinden katılarak sıralamada ilk 50"ye giren öğrenciler İGEME"nin misafiri olarak Ankara"ya davet edilmişlerdir. 


 • diline pelesenk olmak ne demek
 • dillere pelesenk olmuş ne demek
 • pelesenk
 • pelesenk ne demek
 • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
 • pelesenk olmak ne demek
 • pelesenk olmak ne demektir
 • pelesenk olmuş ne demek
 • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri
 •   Ad Soyad
    Yorum