A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Uluslararası Pazarlamada Başarılı Olmanın Sırları Nelerdir?

Uluslararası Pazarlamada Başarılı Olmanın Sırları Nelerdir? Uluslararası pazarda doğru stratejiyi kurabilmek ve başarıyı yakalayabilmek için, öncelikle birçok şirketin neden başarısız olduğunu bilmek gerekir. Hedef bir pazara girmeden önce, uygulanmış modelleri incelemek, size fikirsel bir deneyim sağlayabilir.

İyi Planlama ve Gerçekçi Hedefler
İhracatta başarılı olabilmek için gerçekçi hedefler oluşturulmalı. Örneğin yeni şirketlerin, 3-4 ayda yüksek ihracat yapması mümkün olamaz. Hatta bu boşluğu doldurana kadar, yıllar bile geçebilir.

Yabancı Kültürlere ve Pazar Uygulamalarına Uyum Gösterme
Yabancı kültürlere ve pazarlama taktiklerine uyum göstermek, sizi hatalardan korur. Kültür hiç bir zaman daha iyi ya da kötü olamaz, yalnızca farklıdır. Bazen ihracat yapan ülkelerin taktikleri ithalat yapan ülkeler tarafından kabul edilmez.

Geçerlilik, Sabır, Azim ve Emek
Alıcının güveni olmadan başarı imkansızlaşır. Bu,  uygun fiyat sunmaktan çok daha önemlidir. Verilen sözlerden çıkılmamalıdır. Yapılan anlaşmaların geçerliliği ve kalitesi sizi adım adım başarıya götürür. İhracatın değeri, şirketin ayakta kalabilmesi için çok önemlidir. Ne kadar sabır ve azim gösterirseniz, satış anlaşmalarınızda da o kadar çok artış elde edersiniz.
Ambalaj
Her ülkenin kendine özgü bir ambalaj taktiği ve zevki vardır, tıpkı farklı pazarlama taktikleri gibi... Kendi ülkenizde yok satan ürünler, yurtdışında belki de hiç satılmaz. Her ülkeye has, farklı istekleri yerine getirebilmek için, her şeyi rahat ve hazırlıklı karşılamanız gerekir. Aksi taktirde harcamalarınız çoğalır ve anlaşmanızı geri çekmek mecburiyetinde kalırsınız.

İhtiyaçları Keşfedin
Dünya pazarlarının ve tüketicilerinin ihtiyaçları hiç durmadan değişiyor. İhracatınızın başarısı için, bu ihtiyaçları ne kadar çabuk keşfeder, ürün ve serviste yenilik sunabilirseniz, o kadar iyi olur. Yeni trendler yaratıp, devamını getirmek de bir o kadar önemlidir.

Devamlı Finans Kaynakları
İhracatın ön harcamaları genellikle yüksek olur. İhracat ortamı yaratmak için çok zaman ve kaynak gereklidir. Paranızı alabilmeniz, yabancı pazara girmeye ve  finans anlaşmanıza göre çok daha uzun sürebilir. Bu nedenle, ihracat geliri elde edebilmek için, sağlam finans kaynaklarına sahip olmanız gerekiyor.

Pozitif Bakış
Pozitif düşünce ile girişimlerde bulunursanız, başarıya doğru kesin adımlarla ilerlersiniz. Ama kazanma amacıyla da aşırı derecede optimist davranışlardan kaçının. Bu bir yanlış anlaşma oluşturabilir ve yanlış anlaşmalarda, yanlış bir iz sürdürmenizi sağlar. Pozitif bakış açınız, düşüncenizi ve hareketlerinizi olumlu bir şekilde etkiler. Alıcıların ihracatçılara karşı güvenlerinin artmasında yardımcı olur. 


 • diline pelesenk olmak ne demek
 • dillere pelesenk olmuş ne demek
 • pelesenk
 • pelesenk ne demek
 • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
 • pelesenk olmak ne demek
 • pelesenk olmak ne demektir
 • pelesenk olmuş ne demek
 • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri
 •   Ad Soyad
    Yorum