A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Ücretsiz SMS Servisleri Hakkında

Ücretsiz SMS Servisleri Hakkında a rel="nofollow" >Ücretsiz SMS Servisleri Hakkında

a rel="nofollow" > İnternet üzerinden zaman zaman aniden ortaya çıkan ve çıktığı gibi aniden ortadan kaybolan ücretsiz SMS servisleri ile ilgili bir çok soru gelmektedir. Bu servisler nedir ? İşe yarar mı ? Bu servisler telefon faturamı arttırabilir mi ? Kullanmamda herhangi bir sakınca var mı ? Ücretsizi de varken niçin Ücretli kullanmalıyım ?

a rel="nofollow" > Öncelikle SMS gönderme hizmeti doğası gereği ücretli bir hizmettir. Siz herhangi bir web sayfasından ücretsiz SMS gönderdiğinizde bile kullanıdığınız internet sitesi bu hizmet için operatörlere para öder. Ayrıca bir sistemin oluşturulmasının yazılım ve sunucu maliyeti vardır. Örneğin Ücretli Sms Programında arka planında çalışan yazılım kodları tam olarak 17287 satırdır. Karşılaştırma için anlatmak gerekirse bir kitabın her sayfasında ortalama 30 sayfa bulunur, 300 sayfalık bir romanda 9000 satır yazı bulunmaktadır. Yazılım geliştirme maliyetlerinin haricinde, sunucu bulundurma hizmeti için de her ay düzenli bir para ödenmektedir. Bu siteler ile ilgili yapılacak en basit açıklama parayla aldıkları bir hizmeti size hayrına vermedikleridir.

a rel="nofollow" > Pek bu siteler sizden ne istemektedir ? Telefon numaranızı ve alabildikleri tüm bilgileri alarak , bu bilgiyi paraya dönüştürmeye çalışırlar. İyi de bana hiç bir bilgi sormadılar, hiç bir bilgimi vermedim diyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü IP, coğrafi konum, kullandığınız işletim sistemi, tarayıcınız, hangi siteden geldiğiniz, bazı cookie(çerez)ler aracılığı ile gezdiğiniz siteler ve ilgi alanlarınız gibi birçok bilgiyi alabilirler ve bunların yanında email ve cep telefonunuz gibi çok özel bilgilerinize de sahip olurlar.

a rel="nofollow" > Peki bu bilgiler ile neler yapabilirler ? Bilgisayar dünyasının ilk Hacker’larından Kevin Mitnick’in
kitabında
Social Engineering diye bahsettiği sizden aldıkları bilgileri sizden daha çok bilgi almak için kullanarak bilgisayarınıza ya da banka hesaplarınıza girmenin yollarını bulabilirler. Ya da tüm elde ettikleri kişisel bilgilerinizi reklam amaçlı kullanılmak üzere başkalarına satabilirler.

Maliyetlerini azaltmak için en ucuz sistemleri kullanılar. Dolayısıyla mesajınızın gitmesi çok uzun zaman alır ya da daha da kötüsü hiç gitmez. Ücretsiz SMS gönderdiklerini söyleyen ama göndermeyen, asıl amaçları kişisel bilgilerinizi ve telefon numaranızı almak olan bir çok site vardır internetin anarşik ortamında.

Ayrıca gönderdiğiniz kişinin de cep telefonu numarasını almış olurlar. Yani sadece kendinizi değil SMS gönderdiğiniz kişileri de potansiyel tehlike içinde bırakırsınız.

Sonuç olarak; ücretsiz SMS göndermek diye bir şey yoktur,ya gönderemezsiniz ya da bedelini bir şekilde mutlaka ödersiniz.
  • diline pelesenk olmak ne demek
  • dillere pelesenk olmuş ne demek
  • pelesenk
  • pelesenk ne demek
  • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
  • pelesenk olmak ne demek
  • pelesenk olmak ne demektir
  • pelesenk olmuş ne demek
  • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri