A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Terör örgütünde ’Kürtçe TV’ korkusu

Terör örgütünde ’Kürtçe TV’ korkusu TRT"nin Kürtçe kanalı, test yayınına başladı. Resmi yayın ise 1 Ocak 2009"da başlayacak. Fakat kanalın henüz resmi yayını başlamadan terör örgütünü korku sardı. Örgüt, kanalın bir aldatma olduğu yönünde propaganda yapmaya başladı.

TRT Kürtçe kanalın test yayına başlaması Doğu ve Güneydoğu"da sevinçle karşılandı. Vatandaşlar yeni kanalın nasıl bir yayın politikası izleyeceğini merak ediyor. Sivil toplum kuruluşları ise TRT"nin Kürtçe yayın yapmasının önemsenmesi gereken bir açılım olduğunu ifade ediyor.

Terör örgütü ise anti propaganda yapmaya başladı. Düne kadar Kürtçe"nin okullarda eğitim dili olmasını isteyen ve yasak olduğundan dert yanan terör örgütü, şimdi aksi bir politika izliyor. Terör örgütü ve yandaş yayın organları TRT"nin Kürtçe kanalının aldatma olduğunun propagandasını yapıyor.

Roj Tv"den istediği gibi propaganda yapamama korkusuna kapılan terör örgütü, yandaşları yoluyla tepki amaçlı basın açıklaması yapmaya hazırlanıyor. Kürtçe Tv konusunda basın açıklamasını Kürdi-Der, Diyarbakır Kürt Enstitüsü, Kürt Yazarlar Derneği, Azadiya Welat ve Gün Tv"nin yapması bekleniyor.

Terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan ise TRT Kürtçe Tv"nin AK Parti"nin geliştirdiği çok çiğ bir proje olduğunu ileri sürdü. Açık bir cambazlık oyunu olduğunu savunan Karayılan, bir televizyon kanalı kurmakla Kürt sorununun çözülemeyeceğini iddia etti.

Karayılan, "Belli Kürt kesimlerine etki edecek, yumuşama yaratacak böylesi girişimler geliştirilmekte öte taraftan da tasfiye planlarının zemini oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu bir devlet politikasıdır. AK Parti"nin geliştirdiği bir özel savaş uygulamasıdır. Bunun hiç kimse tarafından yutulmaması gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum. Bunun için hiçbir Türkiyeli demokrat şahsiyet ve hiçbir Kürdistanlı yurtsever Türk özel savaşının bu uygulamasına alet olmamalıdır." açıklamasında bulundu.
  • diline pelesenk olmak ne demek
  • dillere pelesenk olmuş ne demek
  • pelesenk
  • pelesenk ne demek
  • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
  • pelesenk olmak ne demek
  • pelesenk olmak ne demektir
  • pelesenk olmuş ne demek
  • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri