A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
Terminal, Services, Lisansları, Hk.,
Terminal Services Lisansları Hk.

Terminal Services Lisansları Hk. Terminal services kurmak için terminal services lisans sunucusu gereklidir.Terminal services microsoft’tan resmi lisanslar almanızı ve onları Microsoft Clearinghouse yoluyla etkinleştirmenizi gerektirir.

Bir istemci terminal sunucuya ilk bağlantıgında erminal sunucu lisansi kontrol eder istemcinin lisansı varsa terminal sunucu onu doğrular ve istemcinin bağlanmasına olanak tanı.İstemcinin lisansı yoksa terminal sunucu bir lisans sunucu bulur ve yeni bir lisans ister lisans sunucunun verecegi bir lisans yoksa istemcinin baglanmasına izin verilmez.
Terminal servis ilk 120 günde etkinleştirilmiş bir lisans sürücüsü yoksa istemcilere geçici bir lisans verir.ama 120 gün sonunda terminal servis lisans verme hizmeti keser

Terminal services istemci erişim lisansları yalnızca aygıt yada kullanıcı başına verilir. sunucu basına verilmez çünkü windows oturumlarına sunucu modunda izin verilmez.
lisans 52 ve 89 gün arası geçerlidir. bu zaman rasgelete atılır. terminal sunucudan baglantısı kesitiginde yada oturum kapatdıgında bu lisans geri dönmez lisans havuza iade eder bir istemci terminal sunucuya her baglantıgında lisansın bitiş tarihine bakar bu tarih ve sürenin dolmasına yakın lisans sunucusu bu lisansı 52 89 gün daha yeniler istemci lisasnsı sona ermeden önce terminalo sunucuya yeniden oturum açmzsa lisasi lisans havuzuna iade edilir ve daha sonra diger istemciler için kullanıma acılır.
Terminal servis kullanmak isteyen herkes erişim lisansı olmak zorundadır bir kullanıcı ister MİCROSOFT reMOTE desktop protokol RDP kullananarak bir terminal sunucuya baglansın isterse başka bir satıcının protokolünü kullansın bu durum herzaman geçerlidir.