A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
SMS, ile, yapabilceklerimiz,
SMS ile yapabilceklerimiz

SMS ile yapabilceklerimiz

SMS (System Management Server) ile yapabilceklerimizi sıralarsak:

- Collections-Queries

Sql tabanlı bir uygulama olan SMS’te bir çok sorgu tipini çalıştırabiliriz.
Örneğin ağımızdaki tüm clientleri yada sadece Windows 98 İşletim sistemine sahip clientları listeleyebiliriz.Collections ile standart gelen koleksiyonlar üzerine kendimizde koalksiyonlar oluşturabilir işlemlerimizi oluşturduğumuz bu koleksiyonlar bazında gerçekleştirebiliriz.

Envanter

SMS ile ağımızda bulunan tüm PC’lerin genel envanter bilgilerini çıkartabiliriz.Hem donanım hem yazılım buna dahildir.Bir bilgisayardaki yüklü tüm programları sürüm bilgileriyle birlikte listeleyebiliriz.Ayrıca istediğimiz uzantı türüne görede envanter taraması gerçekleştirebiliriz.

Güncelleme

İndirilecek bir eklentiyle birlikte örneğin office ürünlerimizin güncelleştirme bilgilerini öğrendikten sonra gerekli updateleri yapabiliriz.

Yazılım Dağıtma

Networkümüz üzerinden herhangi bir yazılımı merkezi olarak tüm clientlara dağıtabiliriz.SMS gerekli olduğunda programları msi paketi haline getirebilir.Ayrıca program yüklemesi yarıda kesilirse birdahaki bağlantıda kaldığı yerden devam eder.Yüklenen programda değişiklik oduğu takdirde tekrardan yükleme sırasında sadece değişen veriler yüklenir.

Raporlama

SMS kendi içinde 160 adet raporlama türü barındırır.Birçok kritere göre raporlara ulaşabilirsiniz.Raporlar bize web tabanlı olarak sunulue.

Sistem Bilgisi

Tüm sistem hakkında bilgilere ulaşabiliriz.Buna çalışan servisler de dahildir.

Yazılım Ölçer

Belirlediğimiz bir uygulamanın kim tarafından ne zaman kullanıldığını raporlayabiliriz.