A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
Sağlıklı, Zayıflama, Önerileri
Sağlıklı Zayıflama Önerileri

Sağlıklı Zayıflama Önerileri

 Zayıflamak genel olarak kış aylarında aklımıza bile gelmeyen, havaların ısınıp, ince giysiler giymeye başlayınca bizi paniğe sürükleyen bir durumdur. Bir an önce fazla kilolardan kurtulmak ve yaza fit girmek istenir. Alınan bu karar doğrultusunda zararları, yan etkileri düşünülmeden bir dizi diyete, hiçbir faydası olmayan ek gıdalara başvurulur. Zayıflamak da kilo almak gibi bir anda gerçekleşmeyen bir eylem olduğundan aceleye getirilip, sağlığımız riske atılmamalıdır.

Bunun yanında eğer ciddi oranda bir kilo fazlanız varsa zayıflamak hatta zayıflamaya niyetlenip, çalışmalara başlamak bile olağanüstü bir irade ve sabır istemektedir. Zaten obezite niteliğinde fazla kilolarınız varsa bu sizin tek başınıza üstesinden gelebileceğiniz bir durum değildir. Muhakkak bir doktor kontrolünde zayıflanmalıdır. Bizim yazımızda herhangi bir sağlık sorunu olmayan, normal şartlara sahip biri için, en genel haliyle zayıflama önerileri sunulmuştur.

Sağlıklı Zayıflamak için Yapmanız Gerekenler

Eğer boğazınıza düşkün biriyseniz ya da tembel bir vücut yapınız varsa zayıflamak sizin için ulaşılması çok zor bir hedef olarak görünebilir. Oysaki zayıflamak daha doğrusu kilo almamak için dengeli beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak yeterlidir. Tabi herhangi bir sağlık sorunu ya da hormon bozukluğu olan kişileri bu genellemeye almıyoruz. Öyle bir durumda zayıflama işini kesinlikle doktorunuzla birlikte gerçekleştirmelisiniz. Vücudunuza ve sağlığınıza zarar vermeden, yavaş ve dengeli bir şekilde zayıflama yollarını sizin için araştırdık;