A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Word 2003 ’de XML Elementlerinin Kullanımı ve .NET İle Bağlantı

Word 2003 ’de XML Elementlerinin Kullanımı ve .NET İle Bağlantı Word 2003 "de XML Elementlerinin Kullanımı ve.NET İle Bağlantı

Küçük bir uygulama ile, Word 2003 de XML elementlerinin nasıl kullanılacağını ve .net arayüzünden bu elementlerle nasıl bağlantı kurulacağını göreceğiz. Bu örneği, .net ortamında word dökümanından çıktı almak için de projelerinizde kullanabilirsiniz.

Örneğimizde, bir şirket içerisinde yapılan satın alma talepleri kullanılarak teklif mektubu oluşturacağız. Kullanılan veritabanı, tablo ve alan bilgileri aşağıdaki gibidir.Bu tablo satın alma yazılımı içerisinde kullanılan ve personelin malzeme talebinde bulunduğu bilgiler bu bölüme yazılmakta. Bizim amacımız onaylanan talepler için teklif mektup oluşturup bu mektubu teklif gönderimi için kullanmak.

Hem windows hem de web ortamında, raporlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Biz örneğimizde windows ortamını kullanacağız. C:\ sürücüsü altında Teklif adında bir klasör oluşturup windows projemizi buraya kaydedelim.
İlk önce onaylanan kayıtları bir liste halinde görüntüleyelim. Bu işlem için formumuza DataGridView ve Button nesnesi ekleyip özelliklerini aşağıdaki gibi ayarlayalım.Nesne