A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
Mobil, Firefox’u, PC’nizde, deneyin
Mobil Firefox’u PC’nizde deneyin

Mobil Firefox’u PC’nizde deneyin

Mozilla"nın Fennec kod adıyla geliştirdiği Firefox Mobile"ın alpha 2 sürümünü PC"nizde deneyin.Bundan yıllar önce Mozilla, Minimo isimli mobil cihazlar için geliştirilen ilk web tarayıcısını kullanıcılarına tanıtmıştı. Ancak maalesef çok geçmeden Minimo projesi sona erdi ve kullanıcılar Minimo"yla hiçbir zaman tanışma fırsatı yakalayamadı.

Yine de mobil tarayıcı sevdasından vazgeçmeyen Mozilla, bilgisayar kullanıcıları arasında yakaladığı popülerliği mobil cihazlar üzerinde de sürdürmek niyetinde. Bu nedenle Fennec kod adıyla mobil bir Firefox sürümü üzerinde uzun zamandır çalıştığı biliniyor.

Mozilla, geçtiğimiz günlerde tarayıcının ikinci alpha sürümünü kullanıcılarına sundu. Üstelik bunu yaparken, Fennec alpha 2"yi bilgisayarlarda deneme fırsatı da sunmayı ihmal etmedi. Tarayıcıyı test amaçlı olarak Linux, Mac ve Windows masaüstülerinde denemeniz mümkün. Sadece aşağıdaki dosyaları indirin ve kurun:

Fennec M10 (Alpha 2 - Windows)

Fennec M10 (Alpha 2 - Linux)


Fennec M10 (Alpha 2 - Mac OS X)

2. Alpha sürümüyle kayda değer bazı iyileştirmelere kavuşan Fennec, Firefox"la arayı da hızla kapatıyor; zira Fennec, bu yeni alpha sürümüyle birlikte sekmeli sayfa kullanımı ve Bookmark gibi kullanıcıların her zaman ihtiyaç duyduğu bazı önemli fonksiyonları da şimdiden bünyesine katmış durumda.

Mozilla, ilk alpha sürüm için de benzer bir uygulamayı kullanıcılarına sunmuştu...


  Ad Soyad
  Yorum