A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
WMI Komut Satırı

WMI Komut Satırı
WMI komut satırı (WMIC), Windows Yönetim Gereçleri (WMI) için basit bir komut satırı arabirimi sağlar. WMIC"nin WMI için sağladığı basit arabirim aracılığıyla, Microsoft Windows çalıştıran bilgisayarları yönetmek için WMI"den yararlanabilirsiniz. WMIC, varolan kabuklar ve hizmet programı komutlarıyla birlikte çalışır ve komut dosyaları veya diğer yönetime dayalı uygulamalar yoluyla kolayca genişletilebilir.

WMIC kullanarak: Genellikle WMI kullanımını kolaylaştıran "diğer adlar" kullanarak, WMI şemalarına gözatabilir ve bu şemaların sınıflarını ve örneklerini sorgulayabilirsiniz. Tek bir komut ile, yerel bilgisayarla, uzaktaki bilgisayarlarla veya birden çok bilgisayarla çalışabilirsiniz. Diğer adları ve çıktı biçimlerini, gereksinimlerinize göre özelleştirebilirsiniz. WMIC"ye dayalı komut dosyaları oluşturabilir ve yürütebilirsiniz. WMI Sağlayıcıları, WMI"yi, birçok donanım bileşeni, işletim sistemi alt sistemleri ve uygulama sistemlerini yönetecek biçimde kullanılabilir duruma getirebilirler. WMIC, söz konusu WMI Sağlayıcıları tarafından uygulanan tüm şemalarla birlikte kullanılabilir.WMIC, WMI aracılığıyla uzaktan bilgisayar yönetimi etkinleştirilmiş, WMIC içeren her bilgisayardan kullanılabilir. WMIC"nin bilgisayarı yönetebilmesi için, uzaktan yönetilen bilgisayarda WMIC"nin kullanılabilir olması gerekmez.
Senaryolar

Aşağıda belirtilen senaryolarda görevleri kolaylaştırmak için WMIC kullanabilirsiniz: Bir bilgisayarın yerel yönetimi—bilgisayar başındasınız ve bilgisayarı yönetmek için WMIC kullanıyorsunuz. Bir bilgisayarın uzaktan yönetimi—bir bilgisayarın başındasınız ve başka bir bilgisayarı yönetmek için WMIC kullanıyorsunuz. Birden çok bilgisayarın uzaktan yönetimi—bir bilgisayarın başındasınız ve tek bir komutla birden çok bilgisayarı yönetmek için WMIC kullanıyorsunuz. Bir bilgisayarın (uzaktan oturum kullanılarak) uzaktan yönetilmesi—uzaktaki bir bilgisayara bağlanmak ve bu bilgisayarı WMIC ile yönetmek için uzaktan oturum teknolojisi (Telnet veya Terminal Hizmetleri gibi) kullanıyorsunuz. Yönetimsel komut dosyası kullanarak otomatik yönetim—bir bilgisayarın (yerel, uzak veya birden çok bilgisayarın—seri olarak veya eşzamanlı) yönetimini otomatikleştirmek amacıyla basit bir yönetim komut dosyası yazmak için WMIC kullanıyorsunuz. Diğer adlar

WMIC"nin, diğer adlar olarak isimlendirilen ara kademe kolaylaştırıcılar yoluyla kullanılması, WMI altyapısını erişilir kılar. Diğer adlar, bir WMI sınıfının, disk veya ağ yönetimi gibi belirli görevlerle ilgili olan özelliklerini yakalamak için kullanılır. Diğer adlar, WMI sınıfları, özellikleri ve yöntemlerine daha iyi adlar sağlamak veya özellikleri kullanışlı çıktı biçimlerinde düzenlemek amacıyla kullanılabilir. Çıktı biçimleri, belirli özellik değerleri içerebilir veya belirli bir sunu stratejisine veya işlevine uygun olarak biçimlendirilebilirler. Örneğin "BRIEF" biçimindeki bir diğer ad, yalnızca, diğer adla görülebilen nesnelerin tanınması için gerekli olan özellik değerlerini listeler. Yönetim verileri XML biçiminde alınır ve yerleşik veya özel XSL çıktı biçimleri tarafından işlenir.
 • diline pelesenk olmak ne demek
 • dillere pelesenk olmuş ne demek
 • pelesenk
 • pelesenk ne demek
 • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
 • pelesenk olmak ne demek
 • pelesenk olmak ne demektir
 • pelesenk olmuş ne demek
 • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri
 •   Ad Soyad
    Yorum