A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Kurumsal Kimlik Çalışmanız Hangi Kimliği Tanımlıyor?

Kurumsal Kimlik Çalışmanız Hangi Kimliği Tanımlıyor?

Kurumsal bir kimlik çalışmasının sizce önemi nedir? Yaptığınız işi ve içinde barındırdığı canlı cansız her öğeyi tanımlayacak bir çalışmanın değeri nedir?

 

Kurumsal kimlik çalışması düşünüldüğünün aksine son derece üzerinde uzun düşünülmesi gereken bir konudur. Birçok kişi bunu sadece sevdiği bir iki şekille ya da renge ya da beğendiği bir logoyu istemekle çözdüğünü zannedebilir. Aslında farkında olmadan bir başkasının kimliğini hatırlatır sadece…

 

İlkler keşfedilmiş, enler tasarlanmış olabilir ama her kurumun kendini ifade edecek  ve iyi bir hikayesi olan logosu olmalıdır. Kendiniz bile baktığınızda ne düşüneceğinizi bilemediğiniz bir sembolün sizi tanımlamasını istemezsiniz. Şirket sahipleri yaptıkları işi, başarı öyküsünü, kuruluş hikayesini, yaptıkları işi tanımladığına inandıkları ne var ise kurumsal kimlik çalışmasını yaptırdıkları freelance/kuruma anlatmalıdırlar.

 

Bu yüzden her şirketin kenarda köşede bu tarz dokümanları hazır tutmasının daima faydası olacaktır. Bir gün büyük bir şirket olduğunuzda logonuzun hikayesini soran bir muhabire "Eşim böyle istedi" ya da en sevdiğim renk budur" gibi laflar etmek istemiyorsanız, şimdiden elinize laptopunuzu alın bir kenara çekilin ve bilgileriniz hazır edin. Bu dokümanlar elinizde olduğunda yapmanız gereken bunu yapabilecek birilerine ulaşmaktır.

 

Freelance ya da kurum hangisini seçerseniz seçin, karşılıklı iletişim kurabilirliğinize dikkat etmelisiniz. Her ne kadar bu işi yapanlar profesyonel olsalar da çoğu kez çıkan anlaşmazlıklar tarzların birbirine hoşgörüsüz bakışından kaynaklanmaktadır. Nasıl siz ön çalışmanızı yaparken gerekli detaylandırmaları hassasiyetle hazırladınızsa tasarımcınızı da lütfen özgür bırakın ki farklılığı farkındalığa çevirebilsin. İnsanlar logonuzu, sloganınızı kartvizitinizi, zarfını gördüklerin de sizi tanıyor olsunlar ya da ulaşmayı düşünsünler. Bazen bir iş kurmak, ilk işi almak ve kazanmak her şeyden önce gelir ancak uzun vadede sizi yüksek reklam maliyetlerinden ilk kurtaracak şey kurumsal kimlik, ikincisi ise iyi bir web sitesidir.

  • diline pelesenk olmak ne demek
  • dillere pelesenk olmuş ne demek
  • pelesenk
  • pelesenk ne demek
  • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
  • pelesenk olmak ne demek
  • pelesenk olmak ne demektir
  • pelesenk olmuş ne demek
  • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri