A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
Kedilerde, kabızlık, tedavisi
Kedilerde kabızlık tedavisi

Kedilerde kabızlık tedavisi

Kedilerde kabızlık tedavisi

  • Kumunu değiştirin: Bazı durumlarda, kedinizin kum kabındaki kum, kedilerin tuvalete çıkmasını önleyen alerjilere neden olabilir. Kumun markasını ya da kalitesini değiştirmeye çalışın. Ancak sorun devam ederse veterinerinizi ziyaret etmeniz gerektiğini unutmayın.
  • Kilosuna dikkat edin: Aşırı kilolu kediler, aslında bir ya da iki kez yapmanın normal olduğu durumlarda günde birkaç kez tuvalete gitme eğilimindedir. Dolayısıyla tuvalete daha fazla çıkmak, anüsün tahriş olmasına neden olabilir ve bu durum, kabızlık durumunu daha da kötüleştirebilir.
  • Beslenmesini değiştirin: Kedilerin kabız olmasının bir başka nedeni de beslenme yetersizliğidir. İçeriğinde sadece hayvansal protein bulunan kedi mamasına geçmeyi deneyin. Ayrıca kuru mamalar da özellikle kabızlığa neden oluyor olabilir, bu nedenle hayvanın beslenmesini yaş mamayla değiştirmek çok yardımcı olabilir.
  • Tüylerini fırçalayın: Bu onun kendini yalamasını ve çok fazla tüy yutmasını önler. Bu işi kedinin dili yerine fırça yapacağı için, hayvanın tüyleri sindirim sistemini tıkayamaz.
  Ad Soyad
  Yorum