A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
Kapatılan, Facebook, Hesaplarını, Geri, Alma, , , Kapanmasının, Sebebi
Kapatılan Facebook Hesaplarını Geri Alma - Kapanmasının Sebebi

Kapatılan Facebook Hesaplarını Geri Alma - Kapanmasının Sebebi Arkadaşlar internette biraz araştırdığımda bir çok kişinin facebook hesabının kapatılmasından şikayetci olduğuyla karşılaştım..

Ama bu facebook hesapları neden kapatılır ? Kapatınca terkar açtırmak için ne yapmak gerekiyor ?

İnternette biraz araştırdığımda şu sorularla karşılaştım..

Kapatılan Facebook hesabımı tekrar nasıl kullanıma açabilirim? Facebook’um kapatıldı nasıl tekrar açabilirim? Her zaman girdiğim Facebook hesabıma giremiyorum, sorun nedir? Facebook hesabı ne zaman kapatılır? Kapatılmaması için ne yapmalıyız? Kapatılan hesabı geri almak mümkün mü?

Soruların cevaplarına geçmeden önce nasıl oluyorda facebook’un yarım milyondan daha fazla kullanıcısı var diye sorayım..
Bunun bir kaç sebebi var. Facebook’un güvenlik sistemi olmasına rağmen kullanıcılarına kendi güvenliklerini alabileceği bir ortam hazırlaması, diğer sayfalarda ekranın tam ortasına durmadan çıkan reklam resimleri olmaması hemde spamlara izin vermemesi.
Şimdi gelelim sorularımıza...

Facebook Hesabı Neden Kapatılır ?
Facebook hesabının kapatılmasının en büyük sebebi diğer kişilerin sizi şikayet etmesidir. Eğer sizde o zaman hatalı bi kaç şey paylaşmışsanız işiniz yaştır. Hesabınız belli bir süreliğine yada kalıcı olarak kapatılabilir.

Hesap Kapatıldıktan Sonra Ne Yapmak Gerekir ?
Hesabınız kapatıldığında profilinize ulaşamayacağınız için doğal olarak hesabınızda oynama yapamayacaksınız. Bu yüzden en iyi yolu facebook adminlerine mail atmaktadır. Araştırmalarıma göre atılan maillere bir kaç günde cevap geliyormuş ama bazende bu süre uzayabiliyormuş.

Facebook adminleri Türk olmadığından dolayı sizinde bir İngilizce mail atmanız gerekiyor.
Maile özür dileklerinizi yazabilirsiniz yada hesabınızın haksız yere kapatıldığını düşünüyorsanız bunu en kısa ve en iyi bir şekilde anlatmanız gerekmektedir. İngilizceniz iyi olmasa sözlüklerden yararlanabilirsiniz..

Peki hangi adrese mail atabiliriz ?
[email protected]
adresine mail atabilirsiniz.

Böyle bir yolu seçerseniz eğer bu olay başınıza ilk defa geliyorsa hesabınızı açabilirler.

Hesabın Kapatılmaması İçin Ne Yapmalısınız ?
Herşey facebook adminlerinin elinde olduğu için hacker yöntemleri biraz bu olayın dışında kalıyor. İster IP adresinizi gizleyin mail adresinizi kapatın hiçbişey olmaz.

Hesabınızın kapatılmaması için spam sayılan mesajları atmamanız, insanları rahatsız etmemeniz iyi olur. Söz yazıp müzik / video paylaşabilirsiniz :)

Hesap Açıldıktan Sonra;
Kapatılan facebook hesabı açıldıktan sonra arkadaşlarınız ve diğer bilgileriniz yerinde olur ve bir daha hesabınız kapatılırsa tekrar geri alamayabilirsiniz.

  Ad Soyad
  Yorum