A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
İsrail, Askerleri, Yenilmeye, Başladı,
İsrail Askerleri Yenilmeye Başladı

İsrail Askerleri Yenilmeye Başladı


"Füzelerimizi askerlerin üzerine çevirdik"
Kassam Tugayları füzeleri Gazze tarlalarında mevzilenen askelerin üzerine doğru fırlattıklarını açıkladı
Pazartesi, 05 Ocak 2009 00:35İsrailli bir komutan öldürüldü
Gazze"deki saldırılarda bir İsrailli komutanın öldürüldüğü açıklandı. Filistinli direnişçiler, İsrail"e ait birkaç tankın ve askeri aracın havaya uçurulduğunu bildirdi.

Gazze"de şiddetli çatışmalar aralıksız sürüyor. İsrail ordusunun Gazze"nin Cebaliye bölgesinde önemli bir komutanı kayıp verdiği kaydedildi. Saraya el Kudüs tugayları da yaptığı açıklamada, birçok İsrail tankının ve askeri aracının havaya uçurulduğu belirtildi. Filistinli yetkililer, İsrail"in bu savaşta tarihin en büyük kaybını vereceğini açıkladı. Direniş liderleri, İsrail askerlerine sürprizler hazırladıklarını bildirdi.


Refah"ta İsrail helikopteri düştü
Bulgaristan"da yayımlanan "Telgraf" gazetesi birinci sahifeden İsrail"in Gazze"de bir helikopterinin düştüğünü yazdı.Pazartesi, 05 Ocak 2009 00:59


Haber Merkezi / TİMETURK


Filistinli direnişçiler, İsrail"e ait bir helikopteri düşürdü. Bulgaristan"da yayımlanan "Telgraf" gazetesi dün İsrail"e ait bir savaş helikopterinin Refah bölgesinde düştüğünü kaydetti.
Haberde, Mısır"ın Refah bölgesine yakın bir yerde olduğunu söyleyen gazetenin muhabiri, İsrailli askerin helikopterin yara alması sonucu paraşütle atladığını gördüğünü belirtti.
El Cezire"ye de konuşan Bulgar muhabir, askerin paraşütle atlamasının uçağın düştüğüne delil olduğunu söyledi.Filistinliler 7 İsrail tankını tahrip etti
Filistinli direniş grupları bugün 7 İsrail tankını tahrip ettiklerini açıkladı. Direnişçiler, birçok İsrail askerinin öldüğünü bildirdi.

Pazar, 04 Ocak 2009 22:47

Haber Merkezi / TİMETURK

Filistinli direnişçiler, Gazze"nin Zeytune mahallesinde "Mirkava" tarzı 7 İsrail tankının tahrip edildiğini kaydetti. İslami Cihad"ın askeri kanadı Seraya"l Kudüs"ün resmi sözcüsü Ebu Ahmed yaptığı açıklamada, İsrail saflarında onlarca ölü ve yaralı olduğunu belirtti.
Ebu Ahmed, "Gerçek manada direniş henüz başlamadı. Binlerce direnişçimiz İsrail askerlerini bekliyor. Gazze onlara mezar olacaktır" dedi.İslami Cihad: Bir grup askere RPG fırlattık
İslami Cihad yaptığı açıklamada Kudüs Seriyyelerinin bir grup İsrail askerini RPG roketleriyle hedef aldığını duyurdu

Pazartesi, 05 Ocak 2009 01:41


Haber Merkezi/ TIMETURK
İslami Cihad yaptığı açıklamada Kudüs Seriyyelerinin bir grup İsrail askerini Kuzey Gazze"de Zeytuniye mahaallesinde RPG roketleriyle hedef aldığını duyurdu.Nazzal: Onlarca İsrail askeri öldürüldü
Hamas liderlerinden Muhammed Nazzal, bugünkü saldırılarda 60 kadar İsrail askerinin öldürüldüğünü ve yaralandığını açıkladı.

Pazar, 04 Ocak 2009 23:08Haber Merkezi / TİMETURK
Hamas liderlerinden Muhammed Nazzal, İsrail"in kara saldırısında 60"ın üzerinde kayıp ve yaralı verdiğini açıkladı. 50"ye yakın İsrail askerinin öldürüldüğünü ifade eden Nazzal, iki İsrail askerinin de esir alındığını belirttti. Nazzal, çatışmaların devam ettiğini ancak İsrail ordusunun kara harekatına tam anlamıyla girişmekten çekindiğini vurguladı.


Nazzal, İsrail"in aralıksız olarak hava saldırısını sürdürdüğünü ve bunun da sivillere zarar verdiğini kaydetti.