A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
IP Bulma Taktikleri

IP Bulma Taktikleri
IP Bulma Taktikleri


S.a.

baslayalim.

Ilk önce kendi IP’mizi ögrenelim: ) Baslat > Çalistir’i açin ipconfig yazip enter’layin.Evet simdi IP adresiniz karsinizda..


IP Adresini bulmayi 2 bölüme ayiralim..

1- Site IP Adresi
2- Kisisel IP Adresi

Site IP Adresi

Çesitli programlarla da yapabilirsiniz fakat en kolay yolu;

Baslat > Çalistir’a gelip CMD yazin.Simdi ise ping www.siteadi.com yazdiginizda www.siteadi.com un IP adresi karsiniza gelir..


Kisisel IP Adresi

1-MS-DOS
2-Mail Yoluyla
3-NetMeeting
4-Outlook Exp.
5-Sniffer’lar

Tek tek açiklamaya baslayalim..


1-MS-DOS

MSN’den Kisisel IP almanin tek yolu vardir o da MS-DOS.Aslinda basit bir is bunu yapmak.Amaa herzaman olacak diye bir sey sözkonusu degil yani bazen hedef sasabilir: ) Simdi diyelim ki MSN’de biri ile sohbet ediyorsunuz.Arada bir konu açin ve bir dosya yollayin.Ne oldugu farketmez resim de olur, müzikte, dosya da...Karsidaki yolladiginiz dosyayi kabul ettiginde dosya inerken siz;
Baslat > Çalistir’i açin.CMD yazip enter’layin.Açilan pencereye netstat –n yazip tekrar enter’a basin.Simdi karsiniza birkaç IP çikacak: ) Simdi ordaki IP’lerden 2 hane ile baslayan IP lere bakin eger yaninda ESTABLISHED yaziyor ise IP adresi bulduk.Amaa IP’ler birden fazla çikabilir.Bunun nedeni ise MSN’de baskalari ile yazismakta olmanizdir..


2-MAIL YOLUYLA

Bu yöntem sadece size gelen mailler dogrultusunda kullanilabilir.Tek tek açiklamak zorundayim..

Hotmail Üzerinden

Hotmail hesabinizi açin.Sonra Options > Additional Options > Mail Display Settings > Message Headers kismina gelin.”Full”ü isaretleyin ve OK’e tiklayin.Simdi Inbox’a geçin.Gelen Mail’e tiklayin.Mail açildiginda msjlarin üstünde IP adresini göreceksiniz..

Yahoo Üzerinden

Yahoo hesabinizi açin.Inbox’a girin.Sonra da IP sini almak istediginiz kisinin mailini açin.Simdi sag üst kösede Full Headers yazisi olacak.Ona tiklayinca maili yazan kisinin IP adresini ögrenebilirsiniz..

Pop3 Üzerinden

Gelen maili farkli kaydedin.Simdi kaydetmis oldugunuz mail’in uzantisi .eml dir.Bunu .htm yapin ve dosyayi açin.Mail’in üzerinde IP adresi yazili olmasi gerekir..

3-NETMEETING

Yine bir MSN yöntemi daha..MSN de IP sini almak istediginiz kisiye NetMeeting uygulamasini kabul ettirirseniz karsiniza söyle bir yazi çikar..

84.000.000.00 numarali kisiden yanit bekleniyor..

Burada 84.000.000.00 numara’si IP adresi oluyor yani: )..


4-OUTLOOK EXPRESS

Iki yöntemi var aslinda.

1-Gelen Mail’i tutum masaüstüne sürükleyin.Simdi .eml uzantili dosyanizin uzantisini .htm yapin.Dosyayi açin ve üstte yazili olan IP adreslerini görün..

2-Outlook ta gelen mail üzerine sag tiklayin ve Options’a girin.Burada birkaç bilgi olur.IP Adresi de bu bilgiler arasinra olabilir..

5-SNIFFER’LAR

Öncelikle Sniffer’in program oldugunu bilelim.Bu yöntem ile sizinle iletisimde olan herkesin IP Adresini ögrenebilirsiniz.En kücük paylasimi bile...Örnegin Kazaa’dan bir dosya çekmektesiniz.Sniffer’iniz IP adresini görüntülüyor.Ayni sekilde MSN’deki kisilerinde IP adresini ögrenebilirsiniz..

Bilinen yöntemleri anlasilir bir sekilde anlatmaya çalistim.Yine bir dökümanin sonuna geldik.Birdahaki dökümanda görüsmek üzere..

Selametle..
  Ad Soyad
  Yorum