A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
Windows, Live, OneCare, Security/Safety, Scan,
Windows Live OneCare Security/Safety Scan

Windows Live OneCare Security/Safety Scan

Öncelikle Windows Live OneCare Servisi nedir?

Live OneCare güvenlik tarayıcısı, bilgisayarınızın sağlığını güvence altına almaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmış Microsoft tarafından tüm lisanslı Windows Vista kullanıcılarına sunulmuş ücretsiz bir hizmettir. Live OneCare virüsleri ve casus yazılımları kaldırmanıza ve bilgisayarınızın performansını iyileştirmenize yardımcı olacak, tek bir yerden bilgisayar bakımı sağlayan Windows Live OneCare sayesinde bilgisayarınızı koruma altına alabilirsiniz. Windows Live OneCare, sorunları tanımlamanıza ve çözmenize yardımcı olan hızlı bir bilgisayar durum ve güvenlik tarayıcısıdır. Bilgisayarınızın korunmasını sağlamak için Windows Live OneCare kullanmanın 5 sebebi?

Düzenli virüsten koruma taraması:
Bilgisayarınızın virüsler, solucanlar ve Truva atlarına karşı korunmasına yardımcı olmak için, Windows Live OneCare, açıldıkları sırada e-posta ekleri de dahil bilgisayarınızdaki dosya ve klasörleri otomatik olarak tarar.
Sürekli güvenlik duvarı izlemesi:
Windows Live OneCare güvenlik duvarı, tek bir bilgisayarda çalışır ve dosya gönderip alırken bilgisayarınızın korsanlara karşı korunmasına yardımcı olur.

Casus yazılımlara karşı gelişmiş koruma:
Windows Live OneCare, casus yazılımların ve diğer olası istenmeyen yazılımların algılanmasına ve bilgisayarınızdan temizlenmesine yardımcı olan bir güvenlik teknolojisi olan Windows Defender (Beta 2) ile birlikte çalışır.

Dosya yedekleme ve geri yükleme kolaylığı:
Windows Live OneCare ile, önemli dosya ve belgelerin kopyalarını oluşturabilir, bunları bir acil duruma karşı CD, DVD veya bir harici sabit sürücüde depolayabilirsiniz. Dilerseniz el ile yedekleyebilir, dilerseniz de dosya ve belgelerinizi düzenli olarak yedeklemeyi anımsamak zorunda kalmamak için Windows Live OneCare’in bunu otomatik olarak yapmasını sağlayabilirsiniz. Windows Live OneCare, sistem sorunlarıyla karşılaştığınızda yedek dosyalarınızın bilgisayarınıza geri yüklenmesine de yardımcı olur.

Otomatik olarak güncelleştirilir:
Windows Live OneCare, virüs, güvenlik duvarı ve casus yazılım korumanızın her zaman güncel ve en son tehditlere karşı korunmanızı sağlamaya hazır olması için kendisini otomatik olarak güncelleştirir.

Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısı nasıl kullanılır?

WindowsLiveOneCare
 güvenlik tarayıcısı sayfasını ziyaret edin, "Tam Hizmet Taraması" sekmesini tıklatın ve ekrandaki yönergeleri izleyin.

OneCare güvenlik tarayıcısını kullanmak için önce bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir.

OneCare yükleme işleminin hemen ardından, güvenlik tarayıcısı ekranından "Tam tarama" kısmı seçilir.
(Denetlediği işlemleri resimlerden inceleyebilirsiniz)

Windows OneCare tarama seçiminden sonra denetlemeleri izleyecek ve uygulamayı bitirecektir.

Güncelleştirmeleri denetlemek için dilediğiniz zaman yeni bir tarama gerçekleştirebilirsiniz. Bu güncelleştirmeler, tarayıcının yeni sürümlerini ve Microsoft tarafından geliştirilen yeni virüs algılama bilgilerini (virüs tanımlarını) içerir. Hizmeti özelleştirmeyi tercih ederseniz; bilgisayarınızdaki belirli sorunların düzeltilmesine yardımcı olmak için aşağıdaki tarayıcılardan yararlanabilirsiniz.

Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısındaki diğer özellikler nelerdir?

Ücretsiz güvenlik taramalarının yanı sıra, Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısı şu hizmetleri de sağlar:

• Çevrimiçi tehditler hakkında doğrudan bilgiler.
• Microsoft Virüs Ansiklopedisi’nde arama yapma becerisi.
• Bilgisayarınızın güvenliği ile ilgili soruların yanıtları.
• Bilgisayarınızın güvenliğini sağlamanıza, en iyi duruma getirmenize ve geliştirmenize yardımcı olan araçlar.
• Bilgisayarınızdaki geçersiz ve eski kayıt defteri öğelerini kaldırmanıza yardımcı olacak bir kayıt defteri temizleyicisi.

Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısına dönüp Full Service Scan seçeneğini veya diğer taramalardan birini dilediğiniz zaman çalıştırabilirsiniz. Bu tarama işleminin arka planda çalışmasını tercih ederseniz, bilgisayarınızın genel koruma düzeyi ve performansı hakkında açık ve sürekli bir gösterge sağlayan Windows Live OneCare’e abone olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Windows Live One Care
Web sitesini ziyaret edin.

  Ad Soyad
  Yorum