A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
Windows, 7′yi, İngilizce, den, Türkçe, ye, Çevir
Windows 7′yi İngilizce’den Türkçe’ye Çevir

Windows 7′yi İngilizce’den Türkçe’ye Çevir

 Bir süre önce netbookumda kurulu olan Windows 7 Starter işletim sistemini kaldırıp yerine Windows 7 Professional kurdum. Kurduğum sürümün dili ingilizceydi. Her ne kadar ingilizce olarak kullanırken sıkıntı çekmeyecek olsam da Türkçe’ye çevirme işini araştırmaya karar verdim. XP’de Türkçe’ye çevirmek için program elimde vardı. Buna benzer bir program vardır diye aratırken Vistalizator programını gördüm. Programın ismi sizi yanıltmasın. Vistalizator ile hem Vista hem de Windows 7′yi Türkçe’ye veya istediğiniz herhangi bir dile çevirebilirsiniz.

Programın kullanımı son derece basit. Sayfaya ekleyeceğim ekran görüntülerinden de bunu anlayacaksınız.


Şimdi ilk olarak Vistalizator programını BURADAN
 indirin. Ardından dil dosyasını da ŞURADAN
 indirin. Sayfaya girdiğinizde MUI language pack(s) olan kısmın altındaki linklerden size uygun olanı indirmelisiniz. Bu arada indirirken sisteminizin 32-bit mi yoksa 64-bit mi olduğunu öğrenin ve ona göre uygun olan dil dosyasını indirin. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız hemen söyleyeyim. Bilgisayarım simgesinin üzerinde sağ tıklayın ve Özellikler’e tıklayın. Açılan pencerede bellek miktarının altında 32-bit veya 64-bit olduğu yazar.


Neyse konumuza dönelim. Tüm bu adımları yaptıktan sonra artık tek yapmanız gereken Vistalizatorprogramını çalıştırmak ve Add Language kısmından indirdiğiniz türkçe dil dosyasını seçmek. GerisiniVistalizator halledecek. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Tebrikler. Artık işletim sisteminiz Türkçe.

  Ad Soyad
  Yorum