A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Ferit Şahenk

Ferit Şahenk

 

 

işadamı


Ferit Faik Şahenk 1964 yılında Ankara'da doğdu. Doğuş Holding'in ve Garanti Bankası'nın yönetim kurulu başkanı.

Boston College, Pazarlama ve İnsan Kaynakları Bölümü ve Harvard Business School "Owner/President" Yönetici Programı mezunu. Garanti Yatırım'ın kuruculuğunu ve Başkan Yardımcılığını, Doğuş Holding'in CEO'luğu yaptı. Doğuş Otomotiv'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı. Halen Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde faaliyet gösteren Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) Başkanlığını yaptı. DEİK bünyesinde Türk-Alman İş Konseyi Başkanı ve Türk-Birleşik Arap Emirlikleri İş Konseyi Yürütme Kurulu üyesidir. Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği'nde (TÜSİAD) Başkan Yardımcısı ve Ekonomik ve Mali İşler Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren Dünya Ekonomik Forumu ve Medeniyetler İttifakı İnisiyatifi içerisinde aktif bir üye olarak yer almaktadır. Ayrıca Massachusetts Institute of Technology (MIT) Sloan School of Management Avrupa, Ortadoğu, Güney Asya ve Afrika Bölgesel Yürütme Kurulu Üyesidir.

2 Nisan 2001 tarihinde kalp krizi geçirip vefat eden babası Ayhan Şahenk'ten sonra 37 yaşındayken Doğuş Holding'in başına geçti. 

Ferit Faik Şahenk'in eşi, aynı zamanda ABD vatandaşı olan Diana Şahenk'tir. Çiftin Defne adında bir kızı vardır.HABER

Star TV, Doğuş Yayın Grubu'nun
18 Ekim 2011

Doğan Yayın Holding'ten borsaya gönderilen açıklamada, Star TV'yi bünyesinde barındıran Işıl Televizyon Yayıncılık'ın yüzde 99,99 hissesinin Doğuş Yayın Grubu’na satışına ilişkin sözleşmenin dün akşam imzalandığı belirtildi. 

Açıklamada, satış bedelinin 327 milyon dolar olduğu, bunun 151 milyon dolarlık kısmının peşin, kalan 176 milyon dolarlık kısmının ise 2 yıllık vadede ödeneceği kaydedildi.
HABER

'Fenerbahçe Başkanlığına aday değilim'
Yeni Şafak 23.01.2012

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Fenerbahçe Kulübü başkanlığına aday olmayı kabul ettiği yönünde kamuoyunda yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.
HABER

‘Yılın İş İnsanı’ ödülü Ferit Şahenk’in 
16 Mart 2013

Ekonomist dergisinin geleneksel olarak verdiği "Yılın İş İnsanı Ödülü", Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in oldu. 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Ferit Şahenk, “35 bin dostuma, aile ferdime teşekkür etmek istiyorum” dedi. 


  • diline pelesenk olmak ne demek
  • dillere pelesenk olmuş ne demek
  • pelesenk
  • pelesenk ne demek
  • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
  • pelesenk olmak ne demek
  • pelesenk olmak ne demektir
  • pelesenk olmuş ne demek
  • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri