A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
Doğan, Yurdakul
Doğan Yurdakul

Doğan Yurdakul

 

 

gazeteci, yazar1946 yılında Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Paris Sorbonne, Vincennes ve Cenevre üniversitelerinde lisansüstü öğrenim gördü. Yenigün, Ulus, Vatan, Aydınlık, Evrensel, Siyah-Beyaz, Günaydın gazeteleriyle Kim, Yön ve Devrim dergilerinde çalıştı. 32. Gün televizyon programının Ankara temsilciliğini yürüttü. 35 gazeteci olarak çalıştıktan sonra emekli oldu. 1998 yılından sonra çevirmen ve yazar olarak kitap çalışmalarına ağırlık verdi. 

ESERLERİ:
1.Sırların Kavşağında 
2.Reis, Gladio’nun Türk Tetikçisi 
3.Bay Pipo, Bir MİT Görevlisinin Sıradışı Yaşamı: Hiram Abas
HABER

Doğan Yurdakul tahliye edildi 
22 Şubat 2012

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, "Odatv" davasının tutuklu sanığı gazeteci Doğan Yurdakul'un tahliyesine karar verdi. 

Doğan Yurdakul'un avukatlarının, sağlık sorunları gerekçe göstererek tahliyesine karar verilmesi yönündeki taleplerini inceleyen mahkeme heyeti, oy birliğiyle Yurdakul'un tahliyesini kararlaştırdı.

Yurdakul'un avukatları Hüseyin Ersöz ve Serkan Günel tarafından mahkemeye sunulan dilekçede, 66 yaşındaki Yurdakul'un geçmişten bugüne kan pıhtılaşması, hipertansiyon ve böbrek yetmezliği rahatsızlıkları olduğu, emboli sorunu bulunduğu anlatılarak, tahliyesine karar verilmesi istenmişti.

Davanın iddianamesinde, soruşturma kapsamında 7 Mart 2011'de tutuklanan Yurdakul'un, Yalçın Küçük ve Soner Yalçın'dan almış olduğu örgütsel talimatlarla örgütün amaç ve stratejileri doğrultusunda faaliyet yürüttüğü, medya imkanlarıyla kara propaganda ve toplumu yanlış bilgilendirme faaliyetlerini icra ettiği öne sürülüyor.