A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ Ekle
Çanakkale Zaferi

Çanakkale Zaferi Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin tüm imkansızlıklara rağmen, inanç, azim ve kararlılıkla vatanımızı düşman işgaline karşı korumak için tarihimizin altın sayfalarına yazdığı bir destanın adıdır.
Bundan 93 yıl evvel, Sevr emellerini gerçekleştirmek isteyen ve sahip oldukları büyük askeri ve teknolojik güçle Çanakkale önlerine gelen emperyalist güçler, milletimizin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır.

Vatanın dört bir yanından gelerek, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle savaşan ve bu uğurda can veren ecdadımız milli birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Milletimizin sahip olduğu bu üstün kardeşlik ve iman gücünü daha Çanakkale’de gören aynı emperyalist güçler şimdi bu yüksek seciyeyi hedef almaktadır. Bu yüzden kardeşliğimizi bozmaya, ahlaki ve manevi değerlerimizi tahrip etmeye yönelik çalışma ve gayretin içindedir.

Tankıyla, topuyla, döneminin en yüksek teknolojisiyle donatılmış silahlarıyla Çannakkale’yi geçemeyenler, bugün IMF ile, misyonerlerle, Avrupa Birliği kriterleri adı altında dayatılan düzenlemelerle Sevr emellerini ulaşmaya çalışmaktadır.
Gençliğimizin ahlaki ve manevi değerlerini tahrip etmek için her türlü hile ve desiseye başvurmaktadır. Maalesef Hakkı değil Gücü üstün gören işbirlikçi anlayışların yaklaşımları bu emperyalist güçleri daha da cesaretlendirmektedir.

Ancak Milletimiz Çanakkale’de dinine, imanına, vatanına sahip çıkmıştır. Özgür ve bağımsız bir ülke konusundaki kararlılığını 250 bin şehitle ortaya koymuştur.
Bundan sonra da aynı dirayet ve kararlılığı gösterecektir. Hiçbir oyun, hiçbir güç bu kararlılığı ortadan kaldıramayacaktır.

Milletimiz Çanakkale’de sahip olduğu şuurla bu oyunlara bundan sonra da dur demesini bilecektir. Çünkü bu topraklar bize ecdadımızdan kalmış bir miras değil, canları pahasına teslim ettikleri kutsal bir emanettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çanakkale’de can veren 250 bin şehidimiz olmak üzere, bu vatanı bize emanet eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor..
Bütün milletimizin Çanakkale Zaferi’ni kutluyorum.


 • diline pelesenk olmak ne demek
 • dillere pelesenk olmuş ne demek
 • pelesenk
 • pelesenk ne demek
 • Pelesenk Ne Demek – Pelesenk Sözlük Anlamı
 • pelesenk olmak ne demek
 • pelesenk olmak ne demektir
 • pelesenk olmuş ne demek
 • Yüksek Yüksek Tepelere sözleri
 •   Ad Soyad
    Yorum