A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
Beykent, Üniversitesi
Beykent Üniversitesi

Beykent Üniversitesi

Beykent Üniversitesi, Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında 09.07.1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulmuş, kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir.

Beykent Üniversitesi, 1997-1998 eğitim-öğretim yılında Fen Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Matematik-Bilgisayar; Güzel Sanatlar Fakültesi’ne bağlı Sinema-TV; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İşletme; Mühendislik - Mimarlık Fakültesi’ne bağlı Mimarlık bölümleri ve Yabancı Diller Yüksekokulu’na bağlı Hazırlık Programı ile eğitim-öğretime başlamıştır.

1998-1999 eğitim-öğretim yılında, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, İç Mimarlık, Tekstil ve Moda Tasarımı ve Grafik Tasarım bölümleri; 2000-2001 eğitim-öğretim yılında, Uluslararası Ticaret, İletişim ve Tasarım ve Oyunculuk bölümleri; 2003 – 2004 eğitim-öğretim yılında, Bilgisayar Mühendisliği bölümü; 2004 – 2005 eğitim-öğretim yılında Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Resim, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik bölümleri; 2005 – 2006 eğitim-öğretim yılında Sinema-TV (Türkçe), Bankacılık ve Finans, Turizm İşletmeciliği, İktisat, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) bölümleri, 2006 – 2007 eğitim-öğretim yılında, Türk Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği bölümleri, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında İşletme (Türkçe) ve Mütercim-Tercümanlık (Rusça) bölümleri eğitim-öğretime açılmıştır.

2008 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Tarih, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İktisat (Türkçe), Mühendislik - Mimarlık Fakültesi’ne bağlı olarak İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği, bölümleri açılmıştır. Bu bölümler 2008-2009 eğitim-öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır. 

2002-2003 eğitim-öğretim yılında kurulmuş olan Fen Bilimleri Enstitüsü de Şişli-Ayazağa Yerleşkesi’nde faaliyet göstermektedir.

Beylikdüzü Yerleşkesi’nde eğitim-öğretim yapılan Meslek Yüksekokulu, 2003-2004 eğitim-öğretim yılında Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İşletme, Pazarlama, Radyo ve Televizyon Programcılığı programları ile eğitime başlamış; 2004-2005 eğitim-öğretim yılında, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Lojistik, Muhasebe, Grafik, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Bankacılık ve Sigortacılık, Turizm Rehberliği ve Tekstil programları, 2005-2006 eğitim-öğretim yılında ise Masaüstü Yayıncılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Gümrük İşletme ve Çocuk Gelişimi programları; 2007-2008 eğitim-öğretim yılında ise Restorasyon, Borsa ve Finans, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği programları açılmıştır. 

Meslek Yüksekokulu, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında ulaşmış olduğu eğitim-öğretim imkan ve kabiliyetlerini, gündüz çalıştığı için gece okuma imkanı olan öğrencilere hizmet sunmak amacıyla ek yerleştirmede II. öğretim (gece) programlarını açmıştır. Bu programlar; Bankacılık ve Sigortacılık (İÖ), Borsa ve Finans (İÖ), Grafik (İÖ), Gümrük İşletme (İÖ), Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (İÖ), İşletme (İÖ), Pazarlama (İÖ), Radyo ve Televizyon Programcılığı (İÖ), Uluslararası Ticaret (İÖ) ve Uluslararası Lojistik (İÖ)’tir. Ayrıca 2008 yılında I.öğretim’de Emlak ve Emlak Yönetimi, Cilt Bakımı ve Güzellik, Takı ve El Sanatları Programları ile II. öğretimde Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Muhasebe, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Masaüstü Yayıncılık ve Tekstil Programı 2008 – 2009 eğitim-öğretime başlamıştır.

2008-2009 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçen Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (BUZEM) Beylikdüzü Yerleşkesi’nde yer almakta olup bu merkezde Bilgisayar Programcılığı ile İşletme Yönetimi önlisans programlarında ve İşletme yüksek lisans programında eğitim-öğretim yapılmaktadır.  İletişim Fakültesi de bu yerleşkede yer almaktadır.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında Meslek Yüksekokuluna bağlı bazı programların isimleri değişmiştir. Güncel liste aşağıda yer almaktadır.

Taksim Yerleşkesi’nde ise 2008-2009 eğitim-öğretim yılında açılan Hukuk Fakültesi ve 1999 – 2000 eğitim-öğretim yılından beri yüksek lisans eğitim verilen  Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü bulunmaktadır. 2008-2009 eğitim-öğretim yılında açılan ve Mimarlık ile İşletme Yönetimi programlarında eğitime başlanacak olan doktora programları da bu yerleşkede faaliyete geçmiştir.

Üniversitemizin öğretim dili Karma, Türkçe ve İngilizce’dir. Üniversitemizde bugün; 42 lisans programı, 25 önlisans programı (birinci öğretimde (gündüz) 15 program, ikinci öğretimde (gece) 8 program, uzaktan eğitimde 2 program) mevcuttur.

Beykent Üniversitesi’nde %20’si burslu olmak üzere yaklaşık 10.000 kadar öğrencisiyle, seçkin akademik kadrosu, dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yenileyebilen farklı bir kurum olarak varlığını sürdürmektedir.

 

LİSANS BÖLÜMLERİ

Fen-Edebiyat Fakültesi

Matematik-Bilgisayar (MF - 1) İngiliz Dili ve Edebiyatı (DİL - 1) Psikoloji (TM - 3) Türk Dili ve Edebiyatı (TS - 2) Tarih (TS - 2)Mütercim - Tercümanlık (İngilizce) (DİL - 1) Mütercim - Tercümanlık (Rusça) (DİL - 3)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İşletme(TM - 1) İşletme (Türkçe) (TM - 1) Uluslararası İlişkiler (TM - 2) Yönetim Bilişim Sistemleri (TM - 1) Uluslararası Ticaret (TM - 1) İktisat (TM - 1)Bankacılık ve Finans (TM - 1) Turizm İşletmeciliği (TM - 1) Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (TM - 1) İktisat (Türkçe) (TM - 1)İşletme (Uzaktan Eğitim) (TM - 1)Yönetim Bilişim Sistemleri (Uzaktan Eğitim) (TM - 1) 

Mühendislik - Mimarlık Fakültesi

Mimarlık (MF - 4) İç Mimarlık (BÜÖYS)* Bilgisayar Mühendisliği (MF - 4) Kimya Mühendisliği (MF - 4) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (MF - 4) İnşaat Mühendisliği (MF - 4) Endüstri Mühendisliği (MF - 4) Yazılım Mühendisliği (MF - 4)Makine Mühendisliği (MF-4)Enerji Sistemleri Mühendisliği ( MF - 4)İşletme Mühendisliği ( MF- 4)Endüstri Mühendisliği (Uzaktan Eğitim) ( MF - 4)

Güzel Sanatlar Fakültesi

Sinema-TV (TS - 1) Sinema-TV (Türkçe) (TS - 1) Tekstil Tasarımı (BÜÖYS)* Grafik Tasarım (BÜÖYS)* İletişim ve Tasarım (BÜÖYS)* Oyunculuk (Türkçe) (BÜÖYS)* Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi (BÜÖYS)*

Hukuk Fakültesi (TM - 2)

İletişim Fakültesi

Görsel İletişim (TS - 1)Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (TS-1)Televizyon Haberciliği ve Programcılığı ( TS - 1) 

Yabancı Diller Yüksekokulu

Yabancı Dil Hazırlık Birimi

*  BÜÖYS: Beykent Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı

MESLEK YÜKSEKOKULU
ÖNLİSANS PROGRAMLARI

Adalet (YGS - 3)Aşçılık (YGS - 4)Bankacılık ve Sigortacılık (YGS - 6)Basım ve Yayın Teknolojileri (YGS - 5)Bilgisayar Programcılığı ( YGS - 1)Çocuk Gelişimi (YGS - 4)Dış Ticaret (YGS - 6)Grafik Tasarımı (YGS - 5)Halkla İlişkiler ve Tanıtım (YGS - 4)İşletme Yönetimi (YGS - 6)Lojistik (YGS - 6)Mimari Restorasyon (YGS - 5)Radyo ve Televizyon Programcılığı (YGS - 4)Tekstil Teknolojisi  (YGS - 1)Turizm ve Seyahat Hizmetleri (YGS - 5)

2. Öğretim Programları

Bankacılık ve Sigortacılık (YGS - 6)Basım ve Yayın Teknolojileri (YGS - 5)Bilgisayar Programcılığı ( YGS - 1)Dış Ticaret (YGS - 6)Grafik Tasarımı (YGS - 5)Halkla İlişkiler ve Tanıtım (YGS - 4)Lojistik (YGS - 6)Radyo ve Televizyon Programcılığı (YGS - 4)Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Eğitim) ( YGS -1)


Uzaktan Eğitim Merkezi;
1. Bilgisayar Programcılığı (Önlisans)
2. İşletme Yönetimi (Önlisans)
3. İşletme (Lisans)
4. Yönetim Bilişim Sistemleri (Lisans)
5. Endüsti Mühendisliği (Lisans)
6. İşletme ( e-MBA) (Interaktif Eğitim) (Yüksek Lisans)
7. Hastane ve Sağlık Kurumları (Yüksek Lisans)
8. Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksek Lisans)

YÜKSEK  LİSANS  PROGRAMLARI:

Sosyal Bilimler Enstitüsü
Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans Programları
İşletme Yönetimi Anabilim Dalı (MBA)                                                    

İşletme Küresel Pazarlama Uluslararası İşletmecilik İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim Yönetim Bilişim Sistemleri Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Tekstil İşletmeciliği ve Pazarlaması Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik Stratejik İşletme Yönetimi Yönetim OrganizasyonMuhasebeFinansPazarlamaSayısal Yöntemlerİşletme YönetimiÜretim Yönetimi ve PazarlamaHastane ve Sağlık Kurumları YönetimiÜretim Yönetimi ve Endüstriyel İşletmecilikTurizm İşletmeciliğiPolitik Ekonomi

Sinema – TV Anasanat Dalı (MA)
- Sinema - TV                          

İngiliz Dili  Edebiyatı Anabilim Dalı (MA)
- İngiliz Dili ve Edebiyatı                       

Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı (MA)
- Uluslararası İlişkiler    

İletişim ve Tasarım Anasanat Dalı (MA)   
- İletişim Sanatları ve Tasarımı

Tekstil Tasarımı Anasanat Dalı (MA)
- Tekstil ve Moda Tasarımı

 Uzaktan Eğitim

- İşletme Yönetimi (e-MBA)
- Hastane ve Sağlık Kurumları
- Yönetim Bilişim Sistemleri

Fen-Bilimleri Enstitüsü
Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans Programları
Matematik – Bilgisayar Anabilim Dalı (Msc)

Bilgisayar Ağları ve İnternet Teknolojileri Uygulamalı Matematik Bilgi Teknolojileri Karar Analizi ve Strateji Geliştirme

Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı (Msc)

Bilgisayar Mühendisliği

Mimarlık Anabilim Dalı (MSc)

Mimarlık Mimari Tasarım Yapım Teknolojisi Kentsel Tasarım İç Mimarlık

İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı (MSc)

Yapım Tasarımı ve Yönetimi

 DOKTORA PROGRAMLARI

Sosyal Bilimler Enstitüsü

İşletme YönetimiSinema TV Sanatta Yeterlik

Fen-Bilimleri Enstitüsü

Mimarlık

  Ad Soyad
  Yorum