A
B
C
Ç
D
E
F
G
Ğ
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z
Q
W
X
+ İçerik Ekle
W3, Total, Cache, Kurulumu
W3 Total Cache Kurulumu

W3 Total Cache Kurulumu  


WordPress’in vazgeçilmez eklentilerinden biri olan WP Super Cache’nin artık oldukça dişli bir alternatifi var. W3 Total Cache.

WP Super Cache eklentisini kullanan birçok wordpress blogcular artık W3 Total Cache eklentisine geçiş yapıyorlar. Kısaca nedir bu W3 Total Cache dersek;

Büyük oranda sunucunuzun yükünü azaltmakOldukça hızlı bir wordpress bloga sahip olmak.

En geniş tabir ile her WordPress blog sahibinin mutlaka kurması gereken bir eklenti. Nasıl kuruluyor beraber bakalım.

İlk olarak sitenizin anadizininde( httpdocs klasörü) bulunan wp-content/ klasörüne 777 izinlerini veriyorsunuz.Admin panelinde Eklentiler=>Yeni Ekle=>Yükle  ve Gözat butonuna tıklayarak aşağıdaki linkten indirdiğiniz eklentiyi kuruyorsunuz.Anadizinde bulunan( httpdocs klasörü) wp-config.php dosyasını notepad programı ile açıp

if ( !defined(‘ABSPATH’) )define(‘ABSPATH’, dirname(__FILE__) . ‘/’);

kodunu bulup hemen üstüne ” define(‘WP_CACHE’, true); ”   ekliyorsunuz.(Notepad programı ile düzenlemeyi yaptıktan sonra kaydeterken Biçim sekmesinden Kodla (UTF-8 without BOM) seçeneğini mutlaka seçiyorsunuz.Yoksa blogunuz karakter hatası verir.Başıma geldi oradan biliyorum:)..

Sitenizin anadizininde( httpdocs klasörü) bulunan wp-content/ klasörünü eski ayarlarına geri döndürüyoruz yani 755  izinlerini veriyoruz. (İzinleri ayarlarken mutlaka CPanel kullanın, Ftp programları hata verdirebiliyor.)Son olarak Ayarlar=> W3 Total Cache bölümünden ayarları yapıyoruz. Ancak birçok bölüm otomatik olarak ayarlı geliyor. Konu hakkında fazla bilginiz yok ise genel ayarları kullanabilirsiniz. Eklenti yapımcısının tavsiyesi  Page Caching Method:Disk (Basic) , Minify Caching Method: Disk , Database Caching Method: Disk olması yönünde.

Not: Daha önce den WP Super Cache eklentisini kullananlar mutlaka W3 Total Cache kurmak için eklentiyi kaldırmalılar.( wp-config.php dosyası ile herhangi oynama yapmalarına gerek yoktur.)

Eklentiyi İndirmek için : TIKLA

hoccaningastesi


  Ad Soyad
  Yorum